Bilimsel aktivitelerin bir parçası olacağım

2014-2015 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimiz aşağıdaki etkinliklerde aktif olarak yer almışlardır. Kendilerini yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz:

 

 

Türk Elektron  Mikroskopi Derneği Bilimsel toplantılarından birisi Prof. Dr. Ranan Gülhan Aktaş ve öğrencilerimiz tarafından Maltepe Üniversitesi’nde organize edildi. İstanbul’dan farklı üniversitelerden hocalarımızı  ve öğrencileri ağırladığımız bu etkinlik;  Melisa Melengiç, Ege Vatanser ve Egemen Saygılı isimli üç öğrencimizin güzel gitar dinletisi ile sonlandı. (6 Aralık 2013)

 

 

Amerikan Hücre Biyolojisi Derneği ile Maltepe Üniversitesi ortaklaşa olarak “Tıpta Yenilikler: Diyabet, Kanser ve İlişkileri” konulu uluslarası bir konferans düzenledi. Bu toplantıda Prof. Dr. Ranan Gülhan Aktaş önderliğindeki 20 tıp fakültesi öğrencisi görev aldı. Öğrencilerimiz; toplantıya katılan 2008 yılında  Nobel ödülü almış Prof. Dr. Martin Chalfie ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en başarılı hekimleri arasında gösterilen 3 önemli isime ev sahipliği yaptılar. Yine İngiltere’den ve Türkiye’den  diyabet ve kanser çalışmaları ile tanınan isimlerle tanışma, çalışmalarını dinleme olanağı buldular. (6-8 Temmuz 2014)